Wyjeżdżając na narty lub snowboard, pomyśl o ubezpieczeniu. Jeżeli wyjeżdżasz za granicę pamiętaj, że koszty leczenia lub akcji ratunkowej mogą wynieść nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych.  Czy wystarczy Ci standardowe ubezpieczenie ? Niekoniecznie. Przeczytaj.

Zanim wykupisz ubezpieczenie, sprawdź dokładnie jego warunki, zwłaszcza to jak zdefiniowane jest jazda na nartach. Pamiętaj, że standardowo ubezpieczenie obejmuje tylko jazdę na nartach lub snowboardzie wyłącznie po oznaczonych szlakach. W przypadku jazdy poza wyznaczonymi trasami (nawet gdy będzie to jazda amatorska) trzeba rozszerzyć ochronę ubezpieczeniową o uprawianie sportów ekstremalnych. Wynika to z faktu, że taka jazda jest uznawana przez ubezpieczycieli jako uprawianie sportu o wyższym ryzyku ubezpieczeniowym.

Ubezpieczenie na narty lub snowboard.

Jeżeli nie będziesz miał  rozszerzonej ochrony o sporty ekstremalne, a do wypadku dojdzie poza wyznaczonymi trasami narciarskimi, ubezpieczyciel będzie mógł odmówić wypłaty odszkodowania.

Uwaga na alkohol.

Pamiętaj również, że ubezpieczyciele nie wypłacają odszkodowań,  jeśli wypadek powstał w wyniku, lub był następstwem spożywania alkoholu. Czasami wiec wypicie piwa w górach, może być powodem odmowy zapłaty kosztów leczenia czy odszkodowania za uszczerbek.

zobacz też:

Ubezpieczenie Daleko od Domu

Ubezpieczenie Podróżne – ErgoHestia